BAKAN KOMBİ YETKİLİ SERVİS

  • Anadolu Yakası Yetkili Servis
    Tüm ilçelerde 7/24 hizmet
    İşçilik ve Malzeme 1 Yıl Garanti
  • Ödeme Kolaylığı
    Tüm kartlara Taksitli Çekim
    Düşük Fiyat garantisi.
Kombi Çalışmama Nedenleri - Bakan Kombi|Anadolu Yakası Kombi Servisi| İstanbul Kombi Arıza Tamir Bakım Montaj Yedek Parca
Kombi Çalışmama Nedenleri
21 Eylül 2018, 09:57

Kombi Çalışmama Nedenleri

Kombi Çalışmama Nedenleri Neler Olabilir?

Kombi gaz vanası açık mı kapalı mı? ( gaz borusu ile aynı hizada olmalıdır.)

Kombi su basıncı yeterli seviye demi? (1-2 bar arası normal sayılır)

Elektrik şalteri açık mı kapalı mı? (kombi şalteri yukarıda olmalıdır)

Kırmızı ışık yanıp sönüyor mu (evet ise reset yapınız) (R harfine basınız ya da çeviriniz)

Kombi çalışmıyor ise öncelikle doğal gaz vanaları ve elektrik bağlantılarını kontrol ederek, neden çalışmadığı ile ilgili küçük arıza tespitleri çok faydalı olabilir. Kombi çalışmama sebepleri çoğu zaman arıza ve tamir gerektiren, bakım sonrası yedek parça değişimi uygulaması ile sonuçlanır.

Bu anlamda orijinal yede parçası ve markanın yetkili servisi ile çalışmak son derece önemlidir.

Yine de aynı kalitede hizmet veren özel servisler de kombi çalışmama ve diğer arıza durumları için her zaman yardımcı olabilirler.

Kombi arıza yaptığında, çoğu zaman çalışmaz ya da benzer başka sorunlar ortaya çıkarabilir. En çokkombi çalışmıyor gibi arızalar kış ayları ve ısınma ve sıcak su ihtiyacının en yoğu olduğu dönemlerde çıkar, çünkü yıl boyunca en çok bu zamanlarda kombi daha fazla performans göstermek zorundadır. Hem kalorifer hem de sıcak su ihtiyacını yıl boyunca kesintisiz ve uzun yıllar boyunca hizmet verilmesi cihazın kalitesine bağlı bir o kadar da bakımlı olması önem taşımaktadır.

Teknoloji ve özellik sayısı arttıkça paralel olarak arızalar da sıklaşmaktadır. Elektronik fazlalaştıkça konfor artabilir, ancak bunun yanında beraberinde bir takım kolay arıza ve kombi çalışmıyor gibi durumlarda beraberinde gelir. En sık karşılaşılan, elektrik gidip gelmesi sonucu kombi elektronik kart arızası sonucu kombinin çalışmadığı ve servis gerektirdiği gibi durumlardır.