BAKAN KOMBİ YETKİLİ SERVİS

  • Anadolu Yakası Yetkili Servis
    Tüm ilçelerde 7/24 hizmet
    İşçilik ve Malzeme 1 Yıl Garanti
  • Ödeme Kolaylığı
    Tüm kartlara Taksitli Çekim
    Düşük Fiyat garantisi.
Kombi Ateşleme Sorunları - Bakan Kombi|Anadolu Yakası Kombi Servisi| İstanbul Kombi Arıza Tamir Bakım Montaj Yedek Parca
Kombi Ateşleme Sorunları
21 Eylül 2018, 10:07

Kombi Ateşleme Sorunları

Kombi Ateşleme Sorunları

Kombi ateşleme yapmıyorsa doğalgaz kombiye ulaşmıyor olabilir. Çünkü gazın olmadığı durumlarda ateşleme olmaz. Aynı şekilde gazın kombiye ulaşıp ulaşmamasını sağlayan vanalarda bir arıza da kombinin ateşleme yapmasını önler. Bu arızalar kombi servisi tarafından giderilir.

Kombiler elektronik kartlarla kontrol edilir. Bunlar kombinin beynidir. Bu sebeple elektronik kartta yaşanabilecek problem ateşlemeye izin vermez.

Kombilerin çalışması için belli basınç aralıklarında olması gerekir. Kombi su basıncı 1 barın altına düşerse kombi ateşleme yapmayabilir.

Kombi fan motorları kombi içerisindeki havanın sirkülasyonunu sağlar. Kombi fan motorunda meydana gelebilecek sorunlar nedeniyle gerekli hava değişimi sağlanamazsa kombi ateşleme yapmayabilir.

Bacalar kombiler için önemlidir. Zamanla ihmalden kaynaklı ve bakımsızlıktan dolayı bacalar pisliklerle tıkanabilir. Bu durumda baca çekişi fazlaca düşer ve kombi ateşleme yapmayabilir. Yine filtrelerin de kontrol edilmesi gerekir.